Jarosław Jagielski, Wójt Gminy Czernica, nowym Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Czernicy! To pokłosie decyzji podjętej podczas piątkowego zjazdu (19.06.2026 r.) z udziałem druhów jednostek OSP z terenu Gminy Czernica. Wydarzenie, podczas którego wybrano nowy Zarząd, było okazją do podsumowania działalności jednostek OSP w mijającej kadencji oraz wyznaczenia kierunków działań na kolejne pięć lat.
Podczas obrad przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP za lata 2021–2026, omawiając najważniejsze przedsięwzięcia, osiągnięcia oraz wydarzenia z życia jednostek OSP. Zaprezentowano również sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Na jej wniosek delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi, wyrażając uznanie dla jego pracy i zaangażowania.
W skład nowo wybranego Zarządu weszli:
- Prezes - Jarosław Jagielski
- Wiceprezesi - Artur Dalecki, Michał Kolański, Alan Marszałek
- Komendant Gminny - Mateusz Szafraniec
- Skarbnik - Andrzej Stich
- Sekretarz - Beata Perner
- Członkowie: Kacper Dalecki, Krzysztof Jakubek, Rafał Lis, Paweł Małecki, Stanisław Pawlik, Stanisław Ręcławowicz, Paweł Wójcik, Wojciech Wójcik
Wiele ciepłych słów i wyrazów uznania skierowano do wszystkich druhen i druhów za bezinteresowną służbę, poświęcenie i codzienną gotowość do niesienia pomocy. Szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę i wsparcie działań jednostek OSP otrzymała Rada Gminy Czernica na ręce Grzegorza Rembikowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Czernica.
Podczas Zjazdu wybrano również skład Komisji Rewizyjnej:
- Przewodniczący - Karol Kuropatnicki
- Wiceprzewodniczący - Sławomir Kupski
- Sekretarz - Maciej Cetnarowicz
Przedstawicielem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP został Jarosław Jagielski, natomiast Artur Dalecki i Mateusz Szafraniec będą reprezentować Oddział Gminny jako delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
- W imieniu nowo wybranego Zarządu dziękuję za okazane zaufanie. Naszą misją jest kontynuowanie działań służących poprawie bezpieczeństwa, dalsze wzmacnianie współpracy pomiędzy jednostkami oraz ścisła współpraca z Zarządem Powiatowym ZOSP RP – podsumował Wójt Jarosław Jagielski.
W trakcie spotkania strażacy symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć druhów, którzy w ciągu minionych pięciu lat odeszli na wieczną służbę.
Gratulujemy nowo wybranemu Zarządowi i życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów!














