Przejdź do stopki

Centra handlowe na terenie Gminy Czernica

Centra handlowe na terenie Gminy Czernica

Treść


N-Park
12 maja 2022r. nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego na terenie gminy Czernica parku handlowego tj. N-Park w Łanach. To pierwszy w Polsce N-PARK zlokalizowany w gminie wiejskiej. Wszystkie dotychczasowe tego typu centra były zlokalizowane w miastach. To dowód ogromnego zaufania inwestorów na to że warto inwestować w gminie Czernica, która m.in. cieszy się pozycją lidera w zakresie salda migracji w kraju. Park handlowy w Łanach to ok. 5000 m² powierzchni, na której znajduje się 9 lokali, w tym Biedronka, Rossmann, Media Expert, Jysk, Pepco, Meduza (sklep zoologiczny), Piekarnia HERT, Restauracja Wok & Spice. W kolejnym etapie, w 2023r.  uruchomiono sieć gastronomiczną – KFC, oraz stację paliw Orlen wraz z myjnią automatyczną.

Park Handlowy Dobrzykowice
Kolejne centrum handlowe powstało w Dobrzykowicach, przy ul. Wrzosowe Łąki (w pobliżu Biedronki). 12 kwietnia br. Nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego z dwóch zaplanowanych budynków. Oba docelowo zająć mają powierzchnię około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Warto dodać, że będą to budynki parterowe, stanowiące galerię, w której wejście do sklepów znajdują się na zewnątrz budynku, podobnie jak w N-Park i Magnolia. W nowym parku handlowym w Dobrzykowicach znajdziemy:
- Piekarnię Familijną
- Dealz
- Drogerię dm
- Sinsay Dobrzykowice
Z ciekawostek od inwestora wiemy, że zarówno Sinsay jak i Drogeria dm to pierwsze sklepy tych sieci poza obszarami miast.


Realizacja tych centrów, to efekt wieloletnich rozmów, spotkań i ustaleń przedstawicieli gminy z inwestorami, którzy oprócz utworzonych miejsc pracy m.in. dla mieszkańców gminy, zasilają budżet gminy podatkiem od nieruchomości.