Przejdź do stopki

Kolejne spotkanie z olimpijczykiem

Kolejne spotkanie z olimpijczykiem

Treść

Dziś odbyło się kolejne spotkanie z olimpijczykiem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach.

Inicjatorką organizacji spotkań z olimpijczykami jest Dyrektor dobrzykowickiej szkoły - Anna Włodarczyk. Tym razem gościliśmy legendę strzelectwa – Renatę Mauer-Różańską.

Igrzyska w Barcelonie - to pierwszy występ olimpijski naszego gościa. W 1996 podczas igrzysk w Atlancie zdobyła złoty medal w konkurencji karabin pneumatyczny. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia runda, w której prowadząca Niemka Petra Horneber uzyskała 8,8 punktów, podczas gdy Polka trafiła 10,7 punktów. Kilka dni później Pani Renata zdobyła brązowy medal w strzelaniu w trzech postawach.
Na igrzyska w 2000 w Sydney pojechała jako jedna z faworytek. Nie obroniła tytułu mistrzyni w strzelaniu z karabinu pneumatycznego – zajęła 15. miejsce. Kilka dni później wywalczyła złoty medal w konkurencji strzelania w trzech postawach. Wystąpiła także na igrzyskach w 2004 r. w Atenach.
Zdobywała także tytuły na innych międzynarodowych zawodach strzeleckich, m.in. 3 medale mistrzostw świata i 6 medali mistrzostw Europy. Wywalczyła 65 medali mistrzostw Polski (43 złote, 12 srebrnych i 10 brązowych). Zwyciężyła także w Pucharze Świata. Karierę oficjalnie zakończyła w 2014 r.
Kolejne spotkania ze sportowcami już wkrótce o czym będziemy informować.