Przejdź do stopki

BABSKI WIECZÓR W RATOWICACH

BABSKI WIECZÓR W RATOWICACH

Treść

Ach, co to był za wieczór! Wspaniała atmosfera, uśmiechy i dobra zabawa towarzyszyły Paniom, które na zaproszenie Sołtysa Ratowic Jarosława Jagielskiego przybyły na to niepowtarzalne spotkanie. Tradycyjnie już, każdą z Pań Gospodarz przywitał piękną różą i życzeniami. Potem do wspólnej zabawy, w rozrywkowych rytmach, zaprosiły  połączone zespoły „Ratowiczanie” i „Miłogranie”.  Ale najwięcej emocji wzbudził występ gwiazdy wieczoru -  osobowości telewizyjnej i showmana  Bilguuna Ariunbaatara, który na  naszej scenie czuł się „jak ryba w wodzie”. Uroczy gwiazdor piosenkami i  żartami rozbawił publiczność „do łez”. Był też czas na zdjęcia i na miłe pogawędki przy ciastku i kawie. A mieszkańcy Ratowic, z okazji Dnia Sołtysa, pięknie podziękowali za dwudziestoletni już trud pracy na rzecz  miejscowości Sołtysowi Jarosławowi Jagielskiemu. 

Swoją obecnością zaszczyciło nas bardzo wiele Pań z sąsiednich miejscowości.  Dziękujemy też gościom, którzy zechcieli świętować z nami – Wójtowi Gminy Czernica Włodzimierzowi Chleboszowi, Radnemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damianowi Mrozkowi, Radnemu Powiatu Wrocławskiego Edwardowi Skibie, Sołtyskom i Radnym z gminy Czernica, Sołtysom z sąsiedniej gminy Jelcz Laskowice.

Dużym wsparciem organizacyjnym była pomoc wolontariuszy z firmy Toyota, w ramach grantu i Programu Wolontariatu "PoMOC z Toyoty". Ale ogromne podziękowania należą się wszystkim organizatorom, sponsorom i wolontariuszom. Wielki organizacyjny wysiłek opłacił się, bo bawiliśmy się doskonale do późnego wieczora i na pewno zapamiętamy na długo tegoroczne święto.

Beata Jagielska