Przejdź do stopki

Biblioteka w Kamieńcu Wrocławskim po remoncie.

Biblioteka w Kamieńcu Wrocławskim po remoncie.

Treść

Dziś uroczyście przecinając wstęgę Włodzimierz Chlebosz Wójt Gminy Czernica, Leszek Kusiak Przewodniczący Rady Gminy Czernica,  Małgorzata Ligarska  Dyrektor GBP w Czernicy, Anna Andrusyn Przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych otworzyli wyremontowaną bibliotekę w Kamieńcu Wrocławskim.

Nowy lokal biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim znajduje się przy ulicy Kolejowej 6, docelowo ma w nim mieć siedzibę również Posterunek Policji.

Łączna powierzchnia wyremontowanego obiektu wynosi 447,50 m2 na trzech kondygnacjach. Na pierwszej ma znajdować się Posterunek Policji oraz dodatkowy lokal użytkowy do ewentualnego wynajmu. Natomiast na dwóch kolejnych mieści się biblioteka. Wartość umowna zadania wyniosła 3.126.137,73 zł i w całości została sfinansowana z budżetu gminy. Dodatkowo gmina Czernica zakupiła wyposażenie do biblioteki o łącznej wartości ok. 169 tys. zł

Gmina Czernica i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu podpisały porozumienie dot. partycypacji w kosztach rozbudowanego budynku w Kamieńcu Wrocławskim przy ul. Kolejowej 6, do którego ma wrócić Posterunek Policji.

Udział finansowy Komendy Wojewódzkiej wyniesie 757.292,42 zł, wyliczony proporcjonalnie do całości powierzchni budynku. Do dyspozycji policjantów będzie ogółem 156m2 powierzchni użytkowej z węzłami sanitarnymi, pokojami biurowymi oraz dwustanowiskowym garażem.

Już dziś zapraszamy do biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim na godzinę 18:00 na „Czytanie w stylu retro – Kapelusz Pani Hanki”.