Przejdź do stopki

Linia 920

    wyświetleń: 3038

Treść

Od dnia 23 sierpnia 2021 r. uruchomione zostało nowe połączenia autobusowe z Wrocławiem na linii strefowej 920. Połączenie to organizowane przez Miasto Wrocław, współfinansowane jest przez Gminę Czernica i będzie rozpoczynać się od przystanku Wrocław Wojnów/Łany-pętla przez Blizanowice, Trestno do Wrocławia, ul. Opatowicką, ul. Międzyrzecką, ul. Na Grobli, pl. Wróblewskiego, do przystanku Galeria Dominikańska i z powrotem. Dla pasażerów z terenu gminy Czernica będzie to uzupełnienie obecnej sieci transportu publicznego. Autobusy linii  920 kursują w dni robocze od poniedziałku do piątku. Pierwszy autobus linii 920 wyjedzie z pętli na Wojnowie o godz. 6:10, a ostatni o 18.30. Zgodnie z rozkładem jazdy przejazd pomiędzy przystankami końcowymi potrwa ok. 35  minut.

Nowe połączenia obsługuje operator Dolnośląskie Linie Autobusowe sp. z o.o. nowoczesnymi autobusami marki Mercedes, które zapewniają naszym pasażerom komfort i bezpieczeństwo podróży.

Na linii 920 wprowadzono 30-dniowy bilet aglomeracyjny imienny. W związku z tym bilet aglomeracyjny imienny kupiony na przejazdy liniami gminnymi 845 i 855 będzie również honorowany na linii 920.

Linie wewnątrzgminne Z1 i Z2 są skorelowane z rozkładami jazdy autobusów linii 920 na przystanku Wrocław Wojnów/Łany-pętla.

Autobusem Z1 można dojechać z Chrząstawy Wielkiej przez Chrząstawę Małą, Nadolice Wielkie, Nadolice Małe, Krzyków i Dobrzykowice do przystanku Wrocław Wojnów/Łany-pętla i z powrotem.

Autobusem Z2 można będzie dojechać z Ratowic przez Wojnowice, Jeszkowice/Czernicę, Gajków i Kamieniec Wrocławski do przystanku Wrocław Wojnów/Łany-pętla i z powrotem.

Linia 920 jest swoistą dywersyfikacją dotychczasowej siatki połączeń Gminy Czernica na znanych trasach i stwarza ciekawą alternatywę w dotarciu do Wrocławia. Linia ta jest bardzo korzystna dla osób dojeżdżających np. do pracy do centrum Wrocławia lub dla studentów z uwagi na zlokalizowane przystanki jak np.: przystanek przy Hydropolis obok Politechniki i stacji Polinki, kolejny przy pl. Wróblewskiego i docelowy przystanek przy Galerii Dominikańskiej

 

POBIERZ ROZKŁAD JAZDY PDF
POBIERZ CENNIK PDF