Przejdź do stopki

Limit przewidzianego tonażu w ofercie PGG S.A. dla Gminy Czernica na sortyment ekogroszek w roku 2022 został wyczerpany.

Limit przewidzianego tonażu w ofercie PGG S.A. dla Gminy Czernica na sortyment ekogroszek w roku 2022 został wyczerpany.

Treść

Szanowni Mieszkańcy,

Na podstawie oferty złożonej przez Polską Grupę Górniczą S.A. na sprzedaż paliwa stałego dla Gminy Czernica, przewidziany w niej limit tonażu na sortyment EKOGROSZEK wynosi 216 ton.
Według stanu złożonych wniosków na dzień 24 listopada br. zapotrzebowanie na ten sortyment został wyczerpany, wobec powyższego przyjmowanie wniosków na EKOGROSZEK na rok 2022 zostało zakończony. Prosimy o składanie wniosków jedynie na rok 2023 na ten sortyment, w przypadku pozostałych sortymentów (ORZECH, GROSZEK II) są one jeszcze dostępne.

Według stanu złożonych wniosków na dzień 24 listopada br. zapotrzebowanie na ten sortyment został wyczerpany, wobec powyższego przyjmowanie wniosków na EKOGROSZEK na rok 2022  został zakończony. Prosimy o składnie wniosków jedynie na rok 2023 na ten sortyment, w przypadku pozostałych sortymentów (ORZECH, GROSZEK II) są one jeszcze dostępne.

Dla przypomnienia załączamy link do strony PGG, gdzie znajdą Państwo parametry węgla, w tym węgla oferowanego naszej gminie.

https://www.pgg.pl/strefa-klienta/sprzedaz-wegla/kopalnie-wegla-kamiennego

Dotyczy to tylko parametrów paliwa, podane w tabelach ceny nie dotyczą ceny preferencyjnej paliwa stałego, o której mowa w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236).

Jednocześnie informujemy, że gmina Czernica nie ma wpływu na oferowany rodzaj i ilość paliwa stałego jaki został ujęty w ofercie. Oferta złożona przez Polską Grupę Górniczą S.A. na sprzedaż paliwa stałego  jest ostateczna i nie podlega negocjacjom.